Незважаючи на те, що перед початком сезону 1987/88 рр. динамівці зазнали кадрових втрат (пішли А. Яковенко, І. Малихін, А. Віттенберг, В. Благодатських, В. Єловіков, С. Петренко, Д. Фролов), мета у команди залишилася колишня – вихід у вищу лігу. Помічником старшого тренера Єгорова став Ю. Балашов, лікарем команди – М. Костянтинів. Поповнили склад команди досвідчений одноклубник із Москви В. Шкурдюк та молоді таланти звідти ж, нападники Д. Зінін та В. Карамнов. Зміцнила захист поява досвідченого В. Кузнєцова та переведення на захист нападаючого А. Мажугіна. За підсумками першого етапу чемпіонату харків’яни зайняли перший рядок турнірної таблиці. Дуже потужно стартували у перехідному турнірі – п’ять перемог у шести іграх. Але, на жаль, травмуються одразу два воротарі Ушаков, а потім Магідов. Терміново довелося запросити 19-річного воротаря з Московського «Динамо» К. Капкайкіна. За два тури до кінця чемпіонату становище було таким, що на виїзді у матчах із іжевською «Іжсталлю» потрібні дві перемоги для дострокового виходу до вищої ліги. «Динамо-Харків» двічі обіграла Іжсталь – 4:0 та 8:3. Путівка до еліти Радянського хокею була добута достроково! Протягом усього сезону провідну роль у складі «Динамо» відігравала ланка. Анферов – Варівончик – Повечеровський, де лідером був капітан команди М. Анферов. Друга ланка найчастіше мала такий склад: Юнусов – Коржилов – Ткачук на рахунку якого 71 шайба. Справжнім відкриттям турніру був дебют харківського вихованця 18-річного К. Буценка. Лідером оборони виявив себе досвідчений В. Глушенков. Мета, поставлена перед командою – вихід у вищу лігу була досягнута. Харківську команду чекав дебют в еліті Радянського хокею.
Дебют харківських динамівців у вищій лізі відбувся у сезоні 1988/89 рр. Зміни у колективі відбулися мінімальні. Закінчив свої виступи у хокеї І. Магідов, перейшли до Московського «Спартака» Зініна і Ткачука. Натомість прибули два гравці київського «Сокола» воротар А. Васильєв та нападник А. Сидоров. Набирали досвіду вчорашні юніори Михальченко, Кожокін, Шаргородський, Литвиненко. Набрав форму Г. Ушаков, та якщо з Воскресенського «Хіміка» запросили захисника З. Акулов. Головне придбання сезону був московський динамівець М. Фахрутдінов. За участю цього хокейного бомбардира тренери створили ударну ланку Фахрутдінов – Трасеух – Анферов, рівного якому не було жодного суперника. Третина шайб закинула ця ланка у перехідному турнірі. Іноді лідерство брало на себе і ланку Повечеровський – Буценко – Фуніков. У результаті, у тяжкій боротьбі, харків’яни відстояли своє місце у вищій лізі.
Перед другим сезоном у турнірі вищої ліги 1989/90 рр. Колектив залишило відразу шість гравців основного складу – Коржилов, Фахрутдінов, Глушенков, Фуніков, Капкайкін, Карамнов. З Воскресенського «Хіміка» було запрошено воротаря С. Кіряхіна. У команді залишилася половина гравців вікової категорії – ветерани, а друга половина – молодь, середня ланка була відсутня. Тренерам не залишалося нічого іншого, як довіряти вихованцям місцевої хокейної школи: А. Бущану, В. Сліпченко, Є.В. Сиченко. Із 24 гравців, які виходять на гру, десять гравців – молодь харківської школи хокею. Після низки поразок у перехідному турнірі було звільнено старшого тренера В. Єгорова. Його місце зайняв Е. Цируль – колишній гравець «Динамо-Харків». Тренерський дебют не вдався, команда залишила елітний дивізіон.
У сезоні 1990/91, повернувшись до першої ліги, «динамівці» Харкова мали зміну поколінь хокеїстів. Пішли ветерани команди Анферов, Коржилов, Почеровський, перейшли у Київський «Сокіл» Трасеух та Сидоров. Прийшли в команду Є. Аліпов із «Сокола», О. Безроднов із Свердловського «Автомобіліста» та 17-річний воротар із Свердловського «Проміня» А. В’юхін. Гра команди цього сезону була не виразною, та й керівництво області та міста явно втратило інтерес до команди. Все більш гостро стояло питання фінансування. Наприкінці сезону у складі грали вже 15 юних вихованців харківської школи хокею. Відзначилися гарною та стабільною грою Литвиненко, Аліпов та юний воротар О. В’юхін. На першому етапі команда посіла перше місце, а у перехідному турнірі харків’яни були восьми.
У сезоні 1991/92 рр. залишили команду Ушаков, Мажугін, Чорний, Хоменко, Шаргородський. Їм на зміну прийшли Трасеух із «Сокола», Марінін та захисник із Казані Свілін. Закінчивши грати У. Єршов став помічником старшого тренера Еге. Цируля. Начальником команди став І. Коржилов. На етапі підготовки до сезону команда зіткнулася з уже знайомою проблемою відсутністю льоду. Готувалися у Білгороді. Але, незважаючи на погіршення умов за змістом команди, харків’янам все ж таки вдалося пробитися в перехідний турнір. У цей час відбувалися великі зміни, у зв’язку з розпадом СРСР. Після того, як у січні 1992 року в Москві на конференції хокейних фахівців СНД, було ухвалено рішення про створення Професійної хокейної ліги СНД, куди «Динамо-Харків» не увійшло, спортивний сенс перехідного турніру було втрачено. Ці змагання так і не було доведено до логічного завершення.
Фінансові проблеми для команди стали практично нерозв’язними і керівництво ХОС «Динамо» вирішило припинити існування команди. Так закінчилася 13-річна історія хокейної команди майстрів «Динамо-Харків», яка виховала у своїх лавах цілу плеяду талановитих гравців, один із них Олімпійський чемпіон Сергій Петренко.
Найкращі показники гравців Динамо Харків за всю історію.